آزمون های مشاوره ای نهم

خرید مورد

خلاصه مقاله

 آزمون های مشاوره ای نهم

آزمون‌های مشاوره شامل آزمون‌های رغبت‌سنجی، توانایی و سلامت‌روان‌تحصیلی می‌باشند. این آزمون‌ها از تعدادی سوال مرتبط با ویژگی‌های شخصیتی و علاقه‌مندی‌های دانش‌آموزان تشکیل شده‌اند.

دانش‌آموزان می‌توانند با مراجعه به سایت مای مدیو به نشانی my. medu.

ir و شرکت در این آزمون‌ها، علاقه‌مندی‌ها و توانایی‌های خود را سنجیده و بر اساس نتایج بدست آمده، رشته‌ی مناسب خود را انتخاب نمایند.

آزمون‌های مشاوره‌ای به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا با در نظر گرفتن تمام وارده‌های ذکر شده، از توانایی‌ها، علاقه‌ها و ویژگی‌های شخصیتی خود استفاده کنند و رشته تحصیلی مناسب را برای خود انتخاب کنند.

انواع آزمون‌های مشاوره‌ای در فرآیند هدایت تحصیلی شامل موارد زیر می‌شوند:

 • آزمون شخصیت‌شناسی: این آزمون برای شناخت ویژگی‌های شخصیتی فرد و تحلیل جوانب مختلف آن استفاده می‌شود.
 • آزمون توانایی‌ها: این آزمون بررسی امکانات و استعدادهای شخصی فرد را در زمینه‌های مختلف مانند ریاضیات، علوم، هنر و ورزش انجام می‌دهد.

 • آزمون علاقه‌ها: این آزمون برای شناسایی علایق و علاقه‌مندی‌های فرد به زمینه‌های مختلف مانند رشته‌های علمی، انسانی، هنری و فنی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • آزمون تحصیلی: این آزمون بررسی سطح دانش و توانایی‌های عمومی فرد در دروس مختلف مدرسه را انجام می‌دهد.

متوجه شوید که برای راهنمایی بهتر دانش‌آموزان پایه نهم، باید مراحل شرکت در آزمون‌های مشاوره‌ای و ورود کاربر به سایت آزمون را به صورت تصویری و با جزئیات موردنیاز بررسی کنیم.

1.

آشنایی با آزمون‌های مشاوره‌ای

نخستین گام برای شرکت در آزمون‌های مشاوره‌ای، آشنایی با این نوع آزمون‌هاست. برای مطالعه در این زمینه، می‌توانید از کتاب‌ها و منابع آموزشی معتبری استفاده کنید و یا به توصیه‌ی معلم خود عمل نمایید.

2. جستجوی سایت آزمون

برای شرکت در آزمون‌های مشاوره‌ای، نیاز دارید به سایت‌های معتبر و قابل اعتماد مراجعه کنید.

می‌توانید از موتورهای جستجوی معروف، مانند گوگل استفاده کنید و کلیدواژه‌هایی مثل "سایت آزمون مشاوره" را وارد کنید. سپس، لیستی از سایت‌های مربوطه به شما نمایش داده خواهد شد.

3. ورود به سایت آزمون

بعد از یافتن سایت موردنظر، باید وارد آن شوید.

در صفحه اصلی سایت، ممکن است گزینه‌هایی مثل "ورود" یا "ثبت‌نام" وجود داشته باشند. شما باید بر روی گزینه موردنظر کلیک کنید.

4. ثبت‌نام در سایت

در صورتی که حساب کاربری ندارید، باید در سایت ثبت‌نام کنید.

معمولاً این بخش شامل فرمی است که باید اطلاعات شخصی خود را در آن وارد کنید، مانند نام و نام خانوادگی، شماره تماس و آدرس ایمیل. همچنین، بعضی سایت‌ها ممکن است درخواست ایجاد یک رمز عبور را هم داشته باشند.

5. انتخاب آزمون موردنظر

پس از ورود به حساب کاربری خود، باید یکی از آزمون‌های مشاوره‌ای موجود را انتخاب کنید.

اغلب سایت‌ها لیستی از آزمون‌های مختلف را در اختیار شما قرار می‌دهند. بر روی آزمون موردعلاقه کلیک کنید تا به صفحه‌ی آزمون منتقل شوید.

6. پرداخت هزینه آزمون

بعضی آزمون‌ها نیاز به پرداخت هزینه دارند.

در اینصورت، باید روش پرداخت را انتخاب کنید و هزینه را به صورت آنلاین یا از طریق درگاه پرداخت سایت پرداخت نمایید.

7.

شرکت در آزمون

بعد از پرداخت، باید آزمون را شروع کنید. ممکن است آزمون‌ها به صورت چندگانه یا به صورت یکسره باشند.

هر سوال با یک رابطه یا پاسخ چندگزینه‌ای همراه است. پس از پاسخ دادن به تمام سوالات، باید آزمون را تمام کرده و نتیجه خود را مشاهده کنید.

8. مشاهده نتایج

پس از اتمام آزمون، می‌توانید نتیجه‌ی خود را دریافت کنید.

برخی سایت‌ها نمره شما را نشان می‌دهند و برخی دیگر نیز گزارشی مفصل از عملکرد شما در آزمون را ارائه می‌کنند.

از طریق این مراحل، می‌توانید به راحتی در آزمون‌های مشاوره‌ای شرکت کنید و از نتایج آن بهره‌برداری کنید.

دانش‌آموزان پایه نهم متوسطه اول پس از اعلام نمرات امتحانی پایانی خود موظف به انتخاب رشته متناسب با علاقه خود و شرکت در فرآیند تحصیلی می‌باشند. در این فرآیند هدایت تحصیلی نهم برای دانش‌آموزان، مراحل مختلفی را در نظر گرفته است تا بتوانند با دقت انتخاب رشته بهتری داشته باشند. یکی از مراحل مهم این فرآیند، شرکت در آزمون‌های مشاوره‌ای می‌باشد.

با استفاده از تگ های HTML، متن زیر را به زبان فارسی به صورت کاملا متفاوت بازنویسی کنید:

آزمون‌های مشاوره شامل آزمون‌های رغبت‌سنجی، توانایی و سلامت‌روان‌تحصیلی می‌باشند. این آزمون‌ها از تعدادی سوال مرتبط با ویژگی‌های شخصیتی و علاقه‌مندی‌های دانش‌آموزان تشکیل شده‌اند. دانش‌آموزان می‌توانند با مراجعه به سایت مای مدیو به نشانی my.medu.ir و شرکت در این آزمون‌ها، علاقه‌مندی‌ها و توانایی‌های خود را سنجیده و بر اساس نتایج بدست آمده، رشته‌ی مناسب خود را انتخاب نمایند.

برای ارائه توضیحات بیشتر در خصوص آزمون های مشاوره ای و آشنایی بیشتر دانش آموزان و والدین با جزئیات این آزمون ها، در این مقاله به شرح و بررسی مواردی از جمله انواع آزمون های مشاوره ای، جزئیات آزمون های مشاوره ای و راهنمای تصویری نحوه ورود کاربر به سایت آزمون و شرکت در آزمون های مشاوره ای از طریق سایت my.medu.ir پرداخته شده است.

انواع آزمون های مشاوره ای

کلاس نهمی ها می بایست در انتخاب رشته دبیرستان مراقبت کافی داشته باشند و با داشتن آگاهی کامل، موارد مختلفی که در ارتباط با این موضوع وجود دارند را ارزیابی کنند. برخی عوامل می توانند بر انتخاب رشته پایه نهم تأثیر بگذارند، اما مهمترین آنها تناسب شخصیت دانش آموز با رشته انتخابی و علاقه وی نسبت به آن است.

در بسیاری از موارد، ممکن است دانش‌آموزان به علت غفلت از توانایی‌ها و تطابق با شخصیت خود، نتوانند رشته‌ی تحصیلی مناسب برای خود را انتخاب کنند. این انتخاب نادرست می‌تواند به دلیل علاقه به یک رشته‌ی خاص و عدم آگاهی از تناسب آن با شخصیت و توانایی‌های فردی اتفاق بیفتد.

آزمون‌های مشاوره‌ای به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا با در نظر گرفتن تمام وارده‌های ذکر شده، از توانایی‌ها، علاقه‌ها و ویژگی‌های شخصیتی خود استفاده کنند و رشته تحصیلی مناسب را برای خود انتخاب کنند. انواع آزمون‌های مشاوره‌ای در فرآیند هدایت تحصیلی شامل موارد زیر می‌شوند:

 • آزمون شخصیت‌شناسی: این آزمون برای شناخت ویژگی‌های شخصیتی فرد و تحلیل جوانب مختلف آن استفاده می‌شود.
 • آزمون توانایی‌ها: این آزمون بررسی امکانات و استعدادهای شخصی فرد را در زمینه‌های مختلف مانند ریاضیات، علوم، هنر و ورزش انجام می‌دهد.
 • آزمون علاقه‌ها: این آزمون برای شناسایی علایق و علاقه‌مندی‌های فرد به زمینه‌های مختلف مانند رشته‌های علمی، انسانی، هنری و فنی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • آزمون تحصیلی: این آزمون بررسی سطح دانش و توانایی‌های عمومی فرد در دروس مختلف مدرسه را انجام می‌دهد.
آزمون رغبت سنجی تحصیلی
 • آیا علاقه‌مندید به ادامه تحصیل در رشته‌ی خاصی؟
 • چه رشته‌هایی را انتخاب می‌کنید؟
 • کدام رشته‌ها در حوزهٔ تحصیلی شما محبوب‌تر هستند؟
 • در صورت انتخاب رشتهٔ خاص، کدام موضوعات را بیشتر دوست دارید بررسی کنید؟
 • افزون بر اینکه زبان فارسی استفاده شود، متن زیر را به طور کامل بازنویسی خواهم کرد و از برچسب‌هایمانند، strong،، در متن استفاده خواهم کرد.ازمون توانایی

  مبحث اصلی: ارزشیابی توانایی
 • تعریف: آزمون توانایی نوعی آزمون است که به منظور سنجش میزان توانایی یک فرد در یک حوزه خاص صورت می‌گیرد.
 • اهداف: هدف اصلی از انجام آزمون توانایی، ارزیابی و تعیین سطح توانایی فرد در یک حوزه و یا موضوع خاص می‌باشد.
 • روش‌ها: برای انجام آزمون توانایی روش‌های مختلفی وجود دارد. مانند آزمون‌های تستی، آزمون‌های عملی، مصاحبه‌های تخصصی و غیره.
 • ارزیابی نتایج: پس از انجام آزمون توانایی، نتایج ارزشیابی و توانایی فرد با استفاده از امتیازدهی و گزارشگیری مناسب، مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد.
 • با بررسی و ارزیابی نتایج آزمون توانایی، می‌توان به دستاوردها و ضعف‌های فرد در حوزه ارزیابی شده پی برد و مسیر مناسبی برای بهبود و توسعه توانایی‌های فرد در آن زمینه تعیین نمود.

  آزمون سلامت روان

  در سال گذشته، دانش آموزان برای ثبت نام در آزمون های مشاوره ای باید به سایت همگام مراجعه می کردند. اما اطلاعیه جدید منتشر شده است که در آن آمده است که در سال جاری، ثبت نام و شرکت در این آزمون ها تنها از طریق سایت my.medu.ir امکان پذیر است.

  دانش‌آموزان پایه نهم
  که قصد انتخاب رشته تحصیلی متناسب با علاقه خود را دارند، می‌توانند با مطالعه مقاله‌ی زیر اطلاعات لازم را کسب نمایند.

  جزئیات آزمون های مشاوره ای

  هر آزمونی که در سایت my.medu.ir ارائه می‌شود، کاربردها و نتایجی مستقل از سایر آزمون‌های این سامانه دارد. در پایان، مشاوران مدارس با جمع‌بندی نهایی نتایج هر آزمون، نظرات خود را درباره هدایت تحصیلی نهم دانش‌آموزان ارائه می‌دهند.

  برای اینکه دانش‌آموزان پایه نهم درباره آزمون‌های مشاوره‌ای دچار سردرگمی و اشتباه نشوند و بیشتر با جزئیات آن‌ها آشنا شوند، در این قسمت ویژگی‌ها و اطلاعات لازم درباره هر یک از این آزمون‌ها را با استفاده از تگهای html شرح می‌دهیم و بررسی می‌کنیم.

  آزمون رغبت سنجی تحصیلی

  برای بررسی رغبت شما در حوزه تحصیلات، یک آزمون رغبت سنجی طراحی شده است. این آزمون به شما کمک می‌کند تا بهترین مسیر تحصیلی را برای خودتان انتخاب کنید.

  لطفا به سوالات زیر پاسخ دهید:

  1. کدام حوزه تحصیلی برای شما جذابیت بیشتری دارد؟
  2. در چه مقطع تحصیلی علاقه‌مند هستید؟
  3. آیا تمایل دارید به تحصیل در دانشگاه یا موسسه حرفه‌ای دارید؟
  4. کدام رشته تحصیلی بیشترین توجه شما را به خود جلب می‌کند؟

  پس از پاسخ‌دهی به این سوالات، می‌توانید تصمیمات خود بر اساس علایق و تمایلات شخصیتان را بهتر بسنجید و از آینده تحصیلی بهتری برخوردار شوید.

  آزمون رغبت و توانایی یا هالند، یک آزمون مشاوره‌ای تایید شده است که در روند هدایت تحصیلی استفاده می‌شود. این آزمون از چندین سوال تشکیل شده است که دانش‌آموزان برای پاسخ به آن‌ها نیاز به داشتن اطلاعات خاص یا مطالعه مطالب پیچیده ندارند.

  آزمون رغبت و توانایی

  سوالات آزمون رغبت و توانایی در رابطه با علاقه‌مندی‌ها و سلایق دانش‌آموزان طراحی شده و شرکت‌کنندگان در این آزمون باید با دقت سوالات را مطالعه نموده و برحسب میزان علاقه خود نسبت به موضوع مطرح شده امتیاز رتبه‌بندی نمایند.

  آزمون توانایی:
 • نمایش این متن به صورت کاملا متفاوت به زبان فارسی استفاده از تگ هایمانند، strong،، در متن.
 • در آزمون توانایی دانش‌آموزان، پرسش‌ها بیشتر درباره استعدادها و مهارت‌هایشان سنجیده می‌شوند. این آزمون برای دانش‌آموزان سوال‌هایی با امتیازبندی از ۱ تا ۵ دارد. دانش‌آموزان بر اساس توانایی و مهارت خود در پاسخ به هر سوال، امتیاز آن سوال را مشخص می‌کنند.

  این نکات را در نظر بگیرید که آزمون های مشاوره رغبت و توانایی قابل دسترسی برای دانش آموزان پایه نهم هستند و به فرآیند هدایت تحصیلی این دانش آموزان اختصاص دارند.

  آزمون سلامت روان:
  آزمون سلامت روان یک روش مورد استفاده قرار می‌گیرد تا سلامت افراد را در زمینه روانشناسی بررسی نماید. این آزمون با استفاده از سوالات متنوع، به نمایش علائم و احساسات ذهنی و روحی افراد می‌پردازد. با اجرای این آزمون می‌توان از وضعیت سلامت روانی افراد مطلع شد و نیازهای آن‌ها را شناخت. این ابزار معمولاً توسط روانشناسان و متخصصان روانپزشکی استفاده می‌شود.

  آزمون سلامت روان متفاوت از آزمون‌های مشاوره‌ای دیگر است، زیرا هیچ محدودیتی برای دسترسی به آن وجود ندارد. این آزمون برای تمامی کاربران قابل استفاده و تحت نظر قرار می‌گیرد. با استفاده از آزمون سلامت روان، کاربران می‌توانند وضعیت سلامت روحی و تنش‌های روانی خود را ارزیابی کنند و در صورت لزوم، به نیازهای مشاوره و راهنمایی مربوطه پاسخ دهند.

  برای ذکر کردن این مورد لازم است که تنها صداقت در پاسخگویی به تمامی آزمون‌های مشاوره‌ای رعایت شود و نیازی به ارائه اطلاعات خاص نیست. می‌توان پاسخ‌ها را تا زمان نهایی شدن و تأیید شدن آزمون تغییر داد. بنابراین، اگر در پاسخگویی به برخی سوالات مطمئن نیستید، می‌توانید پس از اطمینان، پاسخ موردنظرتان را در مراجعه بعدی به سامانه وارد کرده و آزمون خود را نهایی کنید.

  دانش آموزانی که علاقه مند به ثبت نام و تحصیل در مدارس سمپاد هستند، می توانند جهت کسب اطلاع بیشتر در خصوص زمان و شرایط ثبت نام در آزمون های این مدارس، مقاله ای که در لینک زیر آمده است را مطالعه کنند.

  لینک

  نحوه شرکت در آزمون های مشاوره ای

  برای اطمینان از پاسخ دادن به سوالات آزمون های مشاوره ای، دانش آموزان نهم متوسطه اول باید مراحل شرکت در این آزمون ها را به ترتیب و درست طی کنند:

  1. مطالعه دقیق: در ابتدا باید سوالات آزمون را بررسی کرده و آنها را به دقت مطالعه نمایند.
  2. درک سوالات: سپس باید سوالات را به خوبی درک کرده و مفهوم آنها را دریابند.
  3. تحلیل مسئله: سپس باید به تحلیل دقیق مسئله بپردازند و راه حل های ممکن را بررسی کنند.
  4. انتخاب پاسخ: در این مرحله باید بهترین پاسخ ممکن را انتخاب کنند و آن را بر روی کارت پاسخ نویسی وارد کنند.
  5. بررسی و تصحیح: پس از پاسخ دادن به تمام سوالات، باید آنها را دوباره مرور کرده و صحت و درستی پاسخ ها را بررسی کنند.
  6. ارزیابی نتایج: در نهایت، بعد از اتمام آزمون باید نتایج خود را بررسی و ارزیابی کنند و از آنها اطمینان حاصل کنند.

  در صورت ایجاد مشکل در پاسخ سوالات و نهایی شدن آن‌ها امکان تغییر در جواب‌ها وجود نداشته و ممکن است این خطا موجب بروز مشکلات زیادی در انتخاب رشته دانش‌آموزان کلاس نهم شود.

  متوجه شوید که برای راهنمایی بهتر دانش‌آموزان پایه نهم، باید مراحل شرکت در آزمون‌های مشاوره‌ای و ورود کاربر به سایت آزمون را به صورت تصویری و با جزئیات موردنیاز بررسی کنیم.1. آشنایی با آزمون‌های مشاوره‌اینخستین گام برای شرکت در آزمون‌های مشاوره‌ای، آشنایی با این نوع آزمون‌هاست. برای مطالعه در این زمینه، می‌توانید از کتاب‌ها و منابع آموزشی معتبری استفاده کنید و یا به توصیه‌ی معلم خود عمل نمایید.2. جستجوی سایت آزمونبرای شرکت در آزمون‌های مشاوره‌ای، نیاز دارید به سایت‌های معتبر و قابل اعتماد مراجعه کنید. می‌توانید از موتورهای جستجوی معروف، مانند گوگل استفاده کنید و کلیدواژه‌هایی مثل "سایت آزمون مشاوره" را وارد کنید. سپس، لیستی از سایت‌های مربوطه به شما نمایش داده خواهد شد.3. ورود به سایت آزمونبعد از یافتن سایت موردنظر، باید وارد آن شوید. در صفحه اصلی سایت، ممکن است گزینه‌هایی مثل "ورود" یا "ثبت‌نام" وجود داشته باشند. شما باید بر روی گزینه موردنظر کلیک کنید.4. ثبت‌نام در سایتدر صورتی که حساب کاربری ندارید، باید در سایت ثبت‌نام کنید. معمولاً این بخش شامل فرمی است که باید اطلاعات شخصی خود را در آن وارد کنید، مانند نام و نام خانوادگی، شماره تماس و آدرس ایمیل. همچنین، بعضی سایت‌ها ممکن است درخواست ایجاد یک رمز عبور را هم داشته باشند.5. انتخاب آزمون موردنظرپس از ورود به حساب کاربری خود، باید یکی از آزمون‌های مشاوره‌ای موجود را انتخاب کنید. اغلب سایت‌ها لیستی از آزمون‌های مختلف را در اختیار شما قرار می‌دهند. بر روی آزمون موردعلاقه کلیک کنید تا به صفحه‌ی آزمون منتقل شوید.6. پرداخت هزینه آزمونبعضی آزمون‌ها نیاز به پرداخت هزینه دارند. در اینصورت، باید روش پرداخت را انتخاب کنید و هزینه را به صورت آنلاین یا از طریق درگاه پرداخت سایت پرداخت نمایید.7. شرکت در آزمونبعد از پرداخت، باید آزمون را شروع کنید. ممکن است آزمون‌ها به صورت چندگانه یا به صورت یکسره باشند. هر سوال با یک رابطه یا پاسخ چندگزینه‌ای همراه است. پس از پاسخ دادن به تمام سوالات، باید آزمون را تمام کرده و نتیجه خود را مشاهده کنید.8. مشاهده نتایجپس از اتمام آزمون، می‌توانید نتیجه‌ی خود را دریافت کنید. برخی سایت‌ها نمره شما را نشان می‌دهند و برخی دیگر نیز گزارشی مفصل از عملکرد شما در آزمون را ارائه می‌کنند.از طریق این مراحل، می‌توانید به راحتی در آزمون‌های مشاوره‌ای شرکت کنید و از نتایج آن بهره‌برداری کنید.

  راهنمای تصویری نحوه شرکت در آزمون‌های مشاوره‌ای
  • 1. آگاهی نسبت به آزمون و موضوعات مورد آزمون: در این مرحله، باید با محتوا و قوانین آزمون آشنا شوید. همچنین، تمرین به حل سوالات و مطالعه مباحث مرتبط کمک می‌کند.
  • 2. ثبت‌نام در آزمون: باید به سایت یا پلتفرم آزمون مراجعه کنید و فرم ثبت‌نام را تکمیل کنید. در این فرم، اطلاعات شخصی و هویتی خود را وارد کنید.
  • 3. پرداخت هزینه آزمون: پس از ثبت‌نام، باید هزینه آزمون را پرداخت کنید. معمولاً با استفاده از درگاه‌های امن و روش‌های پرداخت الکترونیکی این امر انجام می‌شود.
  • 4. آماده‌سازی برای آزمون: قبل از آزمون، بهتر است زمان کافی را صرف تمرین کردن و مرور مطالب کنید. از منابع آموزشی پیشرفته استفاده کنید و از مشاوره‌ی متخصصان بهره ببرید.
  • 5. شرکت در آزمون: در روز آزمون، به محل برگزاری مراجعه کنید و دستورالعمل‌های داده شده را رعایت کنید. زمان آزمون محدود است، پس تا حد امکان سریع و دقیق پاسخ‌ها را بنویسید.
  • 6. بررسی نتایج: بعد از آزمون، صبر کنید تا نتایج اعلام شود. اطلاعات نتیجه‌ی آزمون بر روی پروفایل شما در سایت قرار خواهد گرفت.
  • 7. تفسیر نتایج: در صورت نیاز، می‌توانید با متخصصان مشاوره درباره‌ی نتایج آزمون مشورت کنید و تحلیل کاملی از نتایج خود به دست آورید.

  از تگ به شما اطلاع می دهیم که برای دستیابی به سامانه پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش، نیاز است ابتدا به آدرس my.medu.ir بروید و در بخش های مشخص شده، کد ملی و سریال شناسنامه خود را وارد کنید.

  پس از کلیک بر روی گزینه "ورود" و وارد شدن به صفحه شخصی خود، روی گزینه "هدایت تحصیلی" که در تصویر زیر نمایش داده شده است، کلیک نمایید.

  سپس می‌بایست در موعد مقرر یکی از آزمون‌های مشاوره‌ای رغبت و توانایی را انتخاب نموده و با دقت و آرامش کافی به سوالات مربوطه پاسخ دهید. سپس در مهلت مقرر همچنین نظرسنجی دانش‌آموزان و والدین را تکمیل نمایید.

  دانش آموزانی که در آزمون غربالگری شرکت نموده، برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص زمان و سایت اعلام نتایج این آزمون می توانند مقاله ای که در زیر آمده است را مطالعه نمایند.

  مشارکت در آزمون غربالگری
 • دانش آموزان می توانند در آزمون غربالگری شرکت کنند.
 • آزمون به منظور ارزیابی عمومی دانش آموزان برگزار می شود.
 • اطلاعات درباره نتایج
 • زمان و سایت اعلام نتایج آزمون غربالگری به طور رسمی اعلام خواهد شد.
 • برای اطلاع از نتایج باید مقاله زیر را مطالعه کنید.
 • اینجا را بفشارید.

  در صورت داشتن هر گونه پرسش درباره هریک از آزمون‌های مشاوره‌ای و یا راهنمایی ورود کاربر به سایت آزمون، می توانید با مشاورین مرکز خدمات تلفنی مشاوره تحصیلی شبکه استعلام تماس گرفته و راهنمایی لازم را دریافت کنید. همچنین، برای آگاهی از اخبار مربوط به آزمون‌های مشاوره‌ای، میتوانید در کانال تلگرامی مدارس شبکه استعلام عضو شده و یا صفحه اینستاگرام مدارس شبکه استعلام را دنبال کنید.

  سوالات پر تکرار

  استفاده از تگ‌هایدر متن به زبان فارسی

  هنگامی که زمان اعلام نتایج اولیه دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ مشخص شد، این مقاله بروزرسانی شده و لینک مشاهده نتایج در این قسمت قرار داده می‌شود. تمامی داوطلبان باید توجه داشته باشند که تمامی تصاویر گذاشته شده، مربوط به سال گذشته است. در صورت فعال شدن لینک دریافت نتایج نهایی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲، تمامی تصاویر بروزرسانی خواهند شد. با فعال شدن لینک دریافت نتایج نهایی دانشگاه آزاد 1402، لینک دریافت نتایج نهایی کنکور سراسری دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ در این قسمت قرار خواهد گرفت.

  نتایج اولیه کنکور سراسری و دانشگاه آزاد به صورت هماهنگ و در قالب یک کارنامه در اختیار داوطلبان این آزمون قرار می‌گیرد. برای اطلاع از نحوه مشاهده نتایج کنکور سراسری 1402 مطالعه مقاله زیر توصیه می‌گردد.

  استفاده از تگ‌هایدر زبان فارسی

  برای مشاهده نتایج کنکور سراسری 1402 و دانا شدن از این نتایج، کافی است مقاله زیر را مطالعه کنید:

  هر سال می‌بینیم که تعدادی از افرادی که در آخرین دسته قبولی قرار می‌گیرند، ترازشان به تراز آخرین فرد قبولی نزدیک است. در بخش "نتیجه"، جایگاه ذخیره شده خود را می‌بینند و در بخش "رشته محل"، رشته و دانشگاهِ ذخیره شده را مشاهده می‌کنند. همچنین، در مقابل کد رشته محل، کلمه "ذخیره" قرار می‌گیرد.

  مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی "شبکه استعلام" به جواب دادن به تمام سوالات و ابهامات شما درباره "اعلام نتایج دانشگاه آزاد ۱۴۰۲" آماده هستند. شما می توانید برای آشنایی با روش "اعتراض به نتایج دانشگاه آزاد" و دریافت پاسخ خود، از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی "شبکه استعلام" با مشاوران مجرب این مرکز ارتباط برقرار کنید و از تجربیات ارزشمند این مشاوران بهره‌مند شوید.

  تگ‌های HTML
 • em: استفاده از این تگ برای تاکید بر یک بخش مهم از متن است.
 • strong: با استفاده از این تگ می‌توان به بخشی از متن بیشترین تاکید را داد.
 • dt: این تگ برای تعیین عنوان در یک لیست تعریف شده استفاده می‌شود.
 • li: این تگ برای تعریف یک مورد در لیست استفاده می‌شود.
 • در نتیجه‌ی دوره‌ی یادگیری آنلاین با استفاده از منابع آزمون کنکور سراسری ۱۴۰۲، نتایج دانشجویان دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی اعلام خواهد شد. برای مشاهده‌ی نتایج اولیه کنکور سراسری، داوطلبان می‌توانند به وب‌سایت سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند. با فعال شدن لینک مشاهده نتایج، داوطلبان قادر به وارد شدن به سایت سنجش و مشاهده‌ی نتیجه با استفاده از مشخصات ثبت نام خود هستند. برای اینکه نتیجه را ببینند، باید مراحل تعیین شده در قسمت کنکور سراسری را دنبال کنند. امیدوارم موفق باشید.

  در سازمان سنجش، مسئولیت ثبت نام، برگزاری و اعلام نتایج اولیه آزمون‌های جامع و هماهنگ کنکور سراسری و دانشگاه آزاد به عهده دارد. بنابراین، تمامی علاقه‌مندان به تحصیل در دانشگاه‌های سراسری، از جمله روزانه، نوبت دوم، پردیس خودگردان، غیرانتفاعی و پیام نور و همچنین دانشگاه‌های آزاد باید در یک آزمون جامع و هماهنگ شرکت کنند.

  انتشار نتایج نهایی دانشگاه آزاد 1402 از طریق سایت سنجش و پذیرش

  نتایج نهایی دانشگاه آزاد 1402 به صورت اینترنتی و از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد منتشر می‌شود. تمامی داوطلبانی که در این مرحله از سنجش دانشگاه آزاد شرکت نمودند، بایستی پیگیر اطلاعیه‌های سایت مذکور باشند.

  برای مشاهده نتایج نهایی دانشگاه آزاد 1402، با داشتن کد ملی و کد دسترسی، باید مراحل زیر را طی کنید:

  1. وارد سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org شوید.
  2. پیگیر اطلاعیه‌های سایت مذکور باشید.
  3. با استفاده از کد ملی و کد دسترسی، به انتخاب رشته خود بپردازید.
  4. نتیجه نهایی دانشگاه آزاد را مشاهده کنید.

  زمان و روش‌های اطلاع‌رسانی نتایج ثبت نام بئون کنکور دانشگاه سراسری سال ۱۴۰۲

  داوطلبان می‌توانند با مطالعه مقاله زیر از زمان و نحوه اعلام نتایج ثبت نام بئون کنکور دانشگاه سراسری سال ۱۴۰۲ مطلع شوند و اقدامات لازم برای مشاهده نتایج خود را انجام دهند:

  عنوان مقاله: زمان و روش‌های اطلاع‌رسانی نتایج ثبت نام بئون کنکور دانشگاه سراسری سال ۱۴۰۲

  چکیده:

  در این مقاله، زمان و نحوه اعلام نتایج ثبت نام در آزمون بئون کنکور دانشگاه سراسری سال ۱۴۰۲ بررسی می‌شود. داوطلبان می‌توانند با مطالعه این مقاله، راهنمایی‌های مهمی را برای مشاهده و دریافت نتایج خود در این آزمون کسب کنند.

  مقدمه:
 • ثبت‌نام در آزمون بئون کنکور سال ۱۴۰۲
 • اهمیت مشاهده نتایج ثبت نام
 • زمان اعلام نتایج:
 • زمان انتشار نتایج از طریق سامانه بئون
 • روز و ساعت اعلام نتایج روی وبسایت رسمی دانشگاه سراسری
 • روش‌های مشاهده نتایج:
 • ورود به سامانه بئون با استفاده از شماره شناسایی و رمز عبور
 • بازدید از وبسایت رسمی دانشگاه سراسری
 • توصیه‌ها:
 • پیگیری با حوزه آموزش مورد نظر در دانشگاه سراسری
 • عدم اعتماد به پیام‌ها و تماس‌های ناشناس مبنی بر اعلام نتایج
 • با مطالعه این مقاله، از جزئیات اطلاع‌رسانی نتایج ثبت نام بئون کنکور دانشگاه سراسری سال ۱۴۰۲ اطلاع پیدا کنید و مراحل لازم را برای مشاهده نتایج خود به ترتیب انجام دهید.

  نتیجه گیری

  نتیجه قوی:

  آزمون‌های مشاوره شامل آزمون‌های رغبت‌سنجی، توانایی و سلامت‌روان‌تحصیلی می‌باشند. این آزمون‌ها از تعدادی سوال مرتبط با ویژگی‌های شخصیتی و علاقه‌مندی‌های دانش‌آموزان تشکیل شده‌اند.

  دانش‌آموزان می‌توانند با مراجعه به سایت مای مدیو و شرکت در این آزمون‌ها، علاقه‌مندی‌ها و توانایی‌های خود را سنجیده و بر اساس نتایج بدست آمده، رشته‌ی مناسب خود را انتخاب نمایند.

  آزمون‌های مشاوره‌ای به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا با در نظر گرفتن تمام وارده‌های ذکر شده، از توانایی‌ها، علاقه‌ها و ویژگی‌های شخصیتی خود استفاده کنند و رشته تحصیلی مناسب را برای خود انتخاب کنند.

  انواع آزمون‌های مشاوره‌ای در فرآیند هدایت تحصیلی شامل موارد زیر می‌شوند:

  • آزمون شخصیت‌شناسی: این آزمون برای شناخت ویژگی‌های شخصیتی فرد و تحلیل جوانب مختلف آن استفاده می‌شود.
  • آزمون توانایی‌ها: این آزمون بررسی امکانات و استعدادهای شخصی فرد را در زمینه‌های مختلف مانند ریاضیات، علوم، هنر و ورزش انجام می‌دهد.

  • آزمون علاقه‌ها: این آزمون برای شناسایی علایق و علاقه‌مندی‌های فرد به زمینه‌های مختلف مانند رشته‌های علمی، انسانی، هنری و فنی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • آزمون تحصیلی: این آزمون بررسی سطح دانش و توانایی‌های عمومی فرد در دروس مختلف مدرسه را انجام می‌دهد.

  از طریق این مراحل، می‌توانید به راحتی در آزمون‌های مشاوره‌ای شرکت کنید و از نتایج آن بهره‌برداری کنید.