پشتیبانی : 021 - 2842 - 6599

یا جهت دریافت و تبدیل شماره شبا و شماره حساب نیز می توانید از لیست زیر بانک موردنظر خودتان را انتخاب کنید

شماره شبا بانک پست بانک ایران در واقع شماره حساب است که به صورت یکتا برای هر حساب در بانک پست بانک تعریف شده است. این شماره از 26 رقم تشکیل شده و دو بخش اصلی دارد: کد شناسایی بانک (که در ایران برای بانک پست بانک، برابر با 20 می باشد) و شماره حساب مشتری. با استفاده از شماره شبا، حساب های بانکی مشتریان با همدیگر در سطح ملی و بین المللی به راحتی قابل شناسایی و پرداخت قرار می گیرند.

در واقع، شماره شبا برای انتقال وجوه درون کشوری و بین المللی اهمیت بسیار زیادی دارد. با ارائه این شماره به شخص یا سازمان دیگر، آنها می توانند به راحتی وجه را از حساب مشتری در بانک پست بانک ایران به حساب در دیگر بانک ها یا شعبه های بین المللی بانک پست بانک ایران منتقل کنند. همچنین در صورت نیاز به دریافت وجه به حساب مشتری، شماره شبا اولین مشخصه ای است که بانک پست بانک ایران برای این منظور از مشتری خود درخواست می کند.

به طور کلی، شماره شبا برای بانک پست بانک ایران یکی از مهمترین و مستلزمات اساسی برای هر حساب بانکی در این بانک می باشد. با استفاده از این شماره، مشتریان به راحتی می توانند از خدمات بانکی این شرکت استفاده کنند و تراکنش های خود را به صورت مطمئن و سریع انجام دهند. به همین دلیل، مشتریان بانک پست بانک ایران باید به یاد داشته باشند که هنگام باز کردن حساب در این بانک، شماره شبا خود را حتما دریافت و ثبت کنند.

بانک پست بانک ایران، یکی از بانک های معتبر و قدیمی کشورمان است که در سال ۱۳۸۷ با هدف ایجاد شبکه بانکداری در سراسر کشور تاسیس شد. این بانک در حال حاضر با داشتن بیش از ۳۳ هزار نمایندگی و شعبه در سراسر ایران، بزرگترین بانک عامل در کشور می باشد.

یکی از خدماتی که بانک پست به مشتریان خود ارائه می دهد، صدور کارت های بانکی می باشد. همچنین، پست بانک به مشتریان خود دسترسی سریع و آسان به حساب هایشان را از طریق شبکه ATM و اینترنت بانکینگ اعطا می کند.

همچنین، بانک پست برای راحتی مشتریان خود، سیستم شماره شبا را نیز ارائه داده است. شماره شبا مخفف کلمات International Bank Account Number (شماره حساب بانکی بین المللی) می باشد. این سیستم، برای انتقال وجه از سایر کشور ها به حساب های بانکی ایرانی مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند به عنوان یک شماره شناسایی بانکی برای حساب های بانکی مشتریان استفاده شود.

با استفاده از شماره شبا، مشتریان بانک پست می توانند به راحتی و با صرفه جویی در زمان و هزینه، انتقال وجه از سایر کشور ها به حساب خود در بانک پست داشته باشند. علاوه بر این، استفاده از شماره شبا برای مشتریان بانک، امری امن و قابل اعتماد می باشد و این امر باعث اعتماد بیشتر مشتریان به بانک پست می شود.

سیستم شماره شبا در بانک پست بانک ایران یکی از مهمترین سیستم‌های بانکی است که به منظور تسهیل و ایجاد سرعت در انتقال وجه به داخل و خارج از کشور ایجاد شده است. این سیستم با استفاده از کدی به نام شماره شبا، به افراد و سازمان‌ها امکان انجام تراکنش‌های مالی با بانک‌های دیگر را می‌دهد.

برای اینکه افراد و سازمان‌ها بتوانند از این سیستم استفاده کنند، ابتدا باید یک شماره شبا اختصاصی به آن‌ها اعطا شود. این شماره شبا شامل ۲۴ رقم است و شامل کد استان، کد شعبه بانکی، شماره حساب، کد بانک و کد کشور است. این شماره شبا به داخل و خارج از کشور قابل استفاده است و به عنوان یک شناسه یکتا برای هر حساب بانکی بکار می‌رود.

یکی از مهمترین مزایای این سیستم، سرعت بسیار بالای انتقال وجه است. به این ترتیب که با وجود استفاده از شماره شبا، تراکنش‌ها به سرعت انجام می‌شود و برای انجام این تراکنش‌ها، نیازی به حضور فیزیکی افراد در بانک وجود ندارد. همچنین این سیستم، به‌صورت کاملاً امن بوده و به منظور جلوگیری از هرگونه تقلبات و کلاه‌برداری‌ها، کد کنترلی و کد نمادی نیز به شماره شبا اضافه می‌شود.

در ضمن، بانک پست بانک ایران به عنوان یکی از بزرگترین بانک‌های کشور، دارای شبکه گسترده‌ای از شعب و دستگاه‌های خودپرداز است که امکان ارائه‌ی خدمات اینترنتی و بانکداری از طریق اینترنت را نیز برای مشتریان خود فراهم ساخته است. به این ترتیب، با در دست داشتن شماره شبا، امکان انجام تمامی تراکنش‌های مرتبط با حساب بانکی در هر نقطه از کشور و حتی در داخل و خارج از کشور فراهم است.

بانک پستی ایران یکی از بزرگترین شبکه های بانکی در ایران است که در تمام نقاط کشور فعالیت دارد. این بانک مجهز به امکانات پیشرفته و مدرن است که مشتریان را قادر می سازد به راحتی از خدمات مختلف بهره ببرند. یکی از خدمات مهم ویژه بانک پستی ایران، امکان صدور شماره شبا برای حساب بانکی شماست.

شماره شبا یا شماره حساب بانکی جهت انتقال وجه به حساب بانکی دیگری استفاده می شود و به روش استاندارد ملی EFT پرداخت می شود. از طریق بانک پستی ایران، شما می توانید به سادگی شماره شبا خود را صادر کنید و از این طریق به همه امکانات پرداخت و واریز وجه دسترسی داشته باشید. شماره شبا به سادگی با توجه به شماره حساب، نام بانک، کد شعبه و کد شبکه بانکی قابل استخراج است.

همچنین بانک پستی ایران به عنوان یکی از بانک های پیشتاز در ارائه خدمات بانکی در کشور، امنیت مالی و حریم خصوصی مشتریان را به عنوان اولویت اصلی خود می داند و به همین دلیل امکانات بسیار پیشرفته ای در جهت حفظ امنیت حساب های بانکی ارائه می کند. به این منظور شماره شبا به صورت حفاظت شده و در دسترس تنها برای مشتری خود قرار دارد.

در نهایت، امکان دسترسی به شماره شبا از طریق سایت و شبکه های بانکی پستی ایران بسیار ساده است. با وارد شدن به حساب کاربری خود، شما می توانید به سرعت شماره شبا خود را برای استفاده در تمامی تراکنش های مالی در دسترس داشته باشید. در کل، بانک پستی ایران یکی از بهترین و پیشتازترین بانک های در خدمت مشتریان است که از طریق خدمات خود متمرکز بر امنیت و رفاهی برای مشتریان، به بهبود اقتصاد و ارائه خدمات بانکی در کشور کمک می کند.

شماره شبا یا شماره حساب بین المللی، یکی از مهمترین اطلاعات مورد نیاز در بانکداری است. با داشتن شماره شبا، امکان انجام تراکنش های بین المللی و داخلی با سرعت بیشتر و کاهش خطا در پرداخت ها برای شما فراهم خواهد شد.

برای دریافت شماره شبا از بانک پست بانک ایران، می توانید به صورت حضوری به دفتر شعبه بانک در محل سکونت خود مراجعه کنید و با ارائه مدارک شناسایی درخواست خود را ثبت کنید. مدارک شناسایی مورد نیاز شامل کارت ملی و شناسنامه است.

همچنین، امکان دریافت شماره شبا به صورت آنلاین از طریق پورتال اینترنتی بانک پست بانک ایران نیز وجود دارد. برای این کار، باید به سایت بانک پست بانک ایران مراجعه کنید و با وارد کردن مشخصات شما (نام و نام خانوادگی، شماره کارت ملی و شماره تلفن همراه) درخواست خود را ثبت کنید. پس از بررسی درخواست شما، شماره شبا به شماره تلفن همراه شما ارسال خواهد شد.

در کل، دریافت شماره شبا از بانک پست بانک ایران بسیار ساده است و می توانید به روش های مختلف حضوری و آنلاین این کار را انجام دهید. با داشتن شماره شبا، از طریق حساب بانکی خود می توانید به سادگی اقدام به انجام تراکنش های بانکی در داخل و خارج از کشور نمایید.

شماره شبا (IBAN) یک شماره حساب بین المللی است که برای انتقال وجوه در داخل و خارج از کشور استفاده می شود. سازمان بین المللی استاندارد ساختار صفحه سبز بین المللی (ISO) شماره شبا را تعریف کرده است. شماره شبا شامل 34 کاراکتر عدد و حروف است و شامل اطلاعاتی درباره بانک، شعبه، حساب عادی و کشور دارای حساب است.

در بانک پست بانک ایران، شماره شبا شامل 24 کاراکتر عددی است و با پیشوند “IR” که نشان دهنده کشور ایران است، شروع می شود. پس از پیشوند “IR” ، 2 کد عددی “81” به عنوان کد سازمانی بانک پست بانک ایران قرار دارد و سپس کد 14 رقمی شعبه بانک پست بانک ایران به این شماره اضافه می شود. سپس با 10 رقم آخر شماره حساب عادی مشتری به شماره شبا اضافه می شود.

شماره شبا برای هر حساب مشتری منحصر به فرد است و برای ارائه به دیگران برای دریافت وجوه، اطلاعات شماره شبا و شماره حساب عادی بیان می شود. جایگاه شماره شبا در بانک پست بانک ایران بسیار مهم است زیرا برای ارسال و دریافت وجوه، اطلاعات دقیق شماره شبا لازم است. بنابراین، مشتریان باید از صحت و دقت اطلاعات شماره شبا خود اطمینان حاصل کنند.

شماره شبا (IBAN) مخفف عبارت International Bank Account Number به معنی شماره حساب بین‌المللی بانکی است. در بانک پست بانک ایران، شماره شبا برای تسهیل انتقال وجوه بین حساب‌ها و همچنین دریافت وجوه از خارج از کشور به حساب‌های داخل ایران، استفاده می‌شود.

شماره شبا شامل ۲۴ کاراکتر است که به شرح زیر است:

- کد کشور (IR به معنی ایران): دو حرف ابتدایی شماره شبا است.

- کد شناسایی بانک: ۴ حرف بعدی کد شناسایی بانک برای پست بانک ایران به صورت P B I R هستند.

- شناسه نشانی کاربر حقیقی یا حقوقی: ۱۴ حرف بعدی شامل شناسه نشانی کاربر، شماره حساب و علامت فاصله بین آنها هستند.

- شماره شبا تأییدی: دو رقم آخر شماره شبا، کنترل کد شماره شباست.

شماره شبا در پست بانک ایران برای برداشت وجوه بیشتر از ۲۰ میلیون تومان و همچنین واریز وجوه از خارج از کشور با شماره حساب‌های داخل ایران استفاده می‌شود. با استفاده از شماره شبا، انتقال وجوه بین بانک‌های مختلف خارج از کشور به حسابهای بانکی داخل ایران به راحتی و به صورت سریع امکان‌پذیر می‌شود.

در نتیجه، شماره شبا پست بانک ایران در انتقال وجوه بین حساب‌های بانکی، مخصوصا در موارد بین‌المللی، از اهمیت بالایی برخوردار است و به عنوان یک ویژگی برجسته در سیستم بانکی پست بانک ایران محسوب می‌شود.

استفاده از شماره شبا در بانک پست بانک ایران از موضوعات مهم و ضروری در تراکنش‌های بانکی می‌باشد. شماره شبا (IBAN)، به معنای International Bank Account Number، یک کد شماره‌گذاری بین‌المللی از حساب بانکی می‌باشد که از 24 حرف و عدد تشکیل شده است. استفاده از این کد در تراکنش‌های بانکی، دقت و سرعت را در پرداخت‌ها و انتقال وجه به افراد دیگر، افزایش می‌دهد.

استفاده از شماره شبا در بانک پست بانک ایران، بسیار ساده و راحت است. در ابتدا باید به بانک خود مراجعه کرده و از شماره شبا حساب خود دریافت کنید. سپس برای انجام تراکنش‌ها، کافیست شماره شبا را به عنوان شماره حساب هدف در تراکنش وارد کنید.

از دیگر مزایای استفاده از شماره شبا در تراکنش‌های بانکی، این است که زمان بیشتری برای پردازش تراکنش لازم نیست و در کوتاهترین زمان ممکن، تراکنش شما انجام می‌شود. همچنین، با استفاده از شماره شبا، از هرگونه اشتباه در وارد کردن شماره حساب در تراکنش‌های بانکی جلوگیری می‌شود.

در کل، استفاده از شماره شبا در بانک پست بانک ایران، برای پرداخت امور مالی به صورت سریعتر، دقیقتر و بدون استرس، بسیار مناسب است. بنابراین، بهترین راه کار برای استفاده از این شماره در تراکنش‌های بانکی، این است که از آن به عنوان شماره حساب هدف در تراکنش‌های خود استفاده کنید.

شماره شبا یا شماره حساب بین‌المللی، برای پرداخت‌های الکترونیکی و انتقال وجه به کشورها و بانک‌های دیگر به کار می‌رود. بانک پست بانک ایران نیز به منظور انتقال وجه به مناطق خاص و همچنین پرداخت‌های الکترونیکی، در اختیار مشتریان خود این شماره را قرار می‌دهد.

شماره شبا شامل ۲۴ رقم است که شامل کد کشور، کد بانک و شناسه حساب بانکی مشتری می‌شود. با استفاده از این شماره، مشتریان بانک پست بانک ایران می‌توانند به راحتی و با سرعت بالا، وجوه خود را به دیگران انتقال دهند و پرداخت‌های الکترونیکی خود را به راحتی و سریع با استفاده از سیستم بانک پست بانک ایران انجام دهند.

امکانات پیشرفته وجود دارد که مشتریان بانک پست بانک ایران از آن به بهترین شکل می‌توانند بهره‌مند شوند. از امکانات این بانک می‌توان به تسهیل پرداخت‌های الکترونیکی، وجوه سپرده‌گذاری، وام‌های سریع، کارت‌های شتاب، سامانه بانکداری اینترنتی و ... اشاره کرد. با استفاده از این امکانات پیشرفته، مشتریان بانک پست بانک ایران می‌توانند به راحتی و سریع به خدمات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند و از خدمات باکیفیت و راحتی مشابهی با بانک‌های مدرن و پیشرفته، بهره‌مند شوند. مناسب برای مشتریانی است که در نواحی دورافتاده و یا فرصت دسترسی به بانک‌های دیگر وجود ندارد.

یکی از ابزارهای مهم هر شخص و به ویژه کسب و کارها، حساب بانکی است. اما در بسیاری از موارد، این حساب بانکی نیاز به انتقال وجه دارد. برای انجام این کار، معمولاً از شماره شبا استفاده می شود. در بانک پست بانک ایران نیز، استفاده از شماره شبا دارای مزایای بسیاری است که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

1. سرعت و صرفه جویی در زمان: استفاده از شماره شبا برای انتقال وجه، فرایندی سریع و آسان است. با وارد کردن شماره شبا در فرم انتقال وجه، پرداخت در کمترین زمان ممکن صورت می گیرد.

2. امنیت: استفاده از شماره شبا برای انتقال وجه، امنیت پرداخت را افزایش می دهد. با استفاده از این شماره، تمام اطلاعات حساب بانکی صاحب حساب حفظ می شود و مخاطب مبلغ را به صورت مستقیم و به حساب دلخواه واریز می کند.

3. قابلیت استفاده در تمامی شبکه های بانکی: شماره شبا به عنوان یک استاندارد بین المللی در تمامی بانک های کشورهای عضو اتحادیه اروپا و بسیاری از کشورهای دیگر قابل استفاده است. بنابراین، با استفاده از شماره شبا، می توان به راحتی و کم هزینه از حساب بانکی خود در این شبکه ها استفاده کرد.

4. عدم نیاز به ورود تمام اطلاعات حساب بانکی: با استفاده از شماره شبا به جای ورود تمام اطلاعات حساب بانکی صاحب حساب، تنها کافیست شماره شبا را وارد کنید و عملیات پرداخت شروع شود. این کار باعث صرفه جویی در زمان و کاهش خطرات احتمالی به دلیل اشتباه در ورود اطلاعات می شود.

5. امکان استفاده از تلفن همراه: بیشتر بانک های ایران این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده اند تا با استفاده از تلفن همراه، از شماره شبا استفاده کنند. این کار باعث سهولت و راحتی در انتقال وجه می شود، بدون نیاز به ورود به سایت یا شعبه بانک.

در کل، استفاده از شماره شبا برای انتقال وجه در بانک پست بانک ایران دارای مزایا و امکاناتی است که باعث می شود مشتریان بانک پست بانک ایران، با اطمینان بیشتری از حساب خود استفاده کنند.

شماره شبا یک شماره حساب است که برای تشخیص دقیق حساب و انتقال وجوه درون کشور یا خارج از کشور استفاده می‌شود. این شماره شناسایی ۲۴ رقمی است که شامل سه عدد شناسه کشوری، دو رقم کد کنترل، شش رقم بانک، شماره شعبه و ۱۳ رقم شماره حساب می‌شود.

شماره شبا در بانک پستی نیز مانند سایر بانک‌ها، جهت انتقال وجوه و تشخیص دقیق حساب استفاده می‌شود. در بانک پستی، شماره شبا شامل ۲۴ رقم است و در ابتدای آن تعیین می‌شود که آیا این حساب مربوط به بانک پستی بوده و یا به بانک دیگری. همچنین مانند سایر بانک‌ها، برای تشخیص دقیق حساب واریزی درون کشور و خارج از کشور نیز از شماره شبا استفاده می‌شود.

استفاده از شماره شبا در تراکنش‌های مالی بسیار حیاتی است و باعث می‌شود تراکنش‌های مالی سریعتر و بهتر انجام شود. بانک پستی نیز به مشتریان خود شماره شبا هر حسابی را اختصاص می‌دهد تا بتوانند به راحتی انتقال وجه و تأیید آن از طریق این شماره اقدام کنند. جهت دریافت شماره شبا برای حساب خود، به بانک پستی مراجعه کرده و سپس با استفاده از این شماره می‌توانید به راحتی تراکنش‌های مالی را در بانک حساب خود انجام دهید.