پشتیبانی : 021 - 2842 - 6599

استعلام کد پستی | تبدیل کد پستی به نشانی و آدرس

دریافت نشانی از کد پستی

استعلام نشانی از کد پستی

در این مقاله، به استعلام کردن آدرس از کد پستی پرداخته شده است. کد پستی یک شناسه 10 رقمی است که برای انجام خدمات آنلاین مانند خرید اینترنتی و افتتاح حساب بانکی استفاده می‌شود.

اما آیا می‌توان آدرس افراد را براساس کد پستی استعلام کرد؟ در این مقاله متدها و راهکارهایی برای پیدا کردن آدرس از کد پستی توضیح داده شده است. یکی از سایت‌های استعلام نشانی از کد پستی سایت استعلام است که امکان جستجوی کد پستی بر اساس استان و محل سکونت فرد را فراهم می‌کند.

همچنین سایت اداره پست ایران امکان جستجوی کد پستی بر اساس آدرس را دارد. این سایت‌ها محدوده کلی شهر مورد نظر را نشان می‌دهند اما اطلاعات دقیقی راجع به آدرس مکان فرد نمی‌دهند.

در کل، با استفاده از کد پستی می‌توان به آدرس دقیق یک مکان دسترسی پیدا کرد. اما برای استعلام نشانی از کد پستی بهتر است به سایت‌های معتبر و رسمی مراجعه کنید و در صورت لزوم به صورت حضوری به اداره پست مراجعه کنید.

استعلام کد پستی

کد پستی یک شناسه 10 رقمی است که معمولا برای انجام خدمات آنلاین مانند خرید های اینترنتی و افتتاح حساب بانکی مورد استفاده قرار می گیرد. تقریبا همه افراد با فرآیند ارسال یک بسته پستی و کاربرد کد پستی آشنایی کامل دارند. با توجه به اهمیت کد پستی، در حال حاضر در سایت اداره پست امکان شناسایی کد پستی از طریق آدرس استان و محل سکونت فرد وجود دارد.

اما آیا امکان استعلام نشانی از کد پستی نیز وجود دارد؟ معمولا ترفندهای مختلفی برای شناسایی آدرس و محدوده تقریبی هر فرد با استفاده از کد پستی وجود دارد. متقاضیان می توانند پس از مطالعه این مقاله با استفاده از روش های معرفی شده به راحتی با استفاده کد پستی خود آدرس مورد نظر را دریافت نمایند. در این مقاله توضیحات کاملی درباره روش های مختلف نحوه پیدا کردن آدرس محل سکونت افراد از طریق کد پستی ارائه شده است.

استعلام نشانی از کد پستی

تقریبا همه افراد جامعه برای خریدهای اینترنتی، نیاز دارند که آدرس خود را به همراه کد پستی ثبت کنند. این کار به اداره پست کمک می‌کند تا کالای مورد نظر را به نشانی مشتری ارسال کند. کد پستی یک سیستم قدرتمند است که اداره پست ایجاد کرده است تا با دسته بندی مناطق و کنترل حجم ارسال و دریافت پست، به بهترین شکل ممکن خدمات پستی را ارائه دهد.

اطلاعات زیادی را می توان از طریق کد پستی بدست آورد. این کد پستی که عبارتی 10 رقمی است، تنها برای ارسال و دریافت بسته پستی محدود نیست، بلکه این امکان را فراهم می کند تا با استفاده از آن  به نشانی دقیق یک مکان دست یافت.

 فرم کلی کد پستی برای همه افراد یکسان است. همه افراد اکنون می توانند از کد پستی 10 رقمی خود یا کد پستی دیگران استفاده کرده و نحوه پیدا کردن آدرس مکان مورد نظر را بدانند.

هر کد پستی به دو بخش تقسیم می‌شود. پنج رقم اول آن نام استان، شهر و شهرستان مقصد را نمایش می‌دهد و پنج رقم بعدی کد توزیع منطقه را نشان می‌دهد. به طور ساده، پنج رقم اول کد پستی معرف منطقه جغرافیایی محل زندگی هر فرد است. رقم ششم کد پستی برای شناسایی ساختمان در محدوده جغرافیایی شهر مورد نظر استفاده می‌شود و چهار رقم آخر برای شناسایی نقطه دقیق مورد نظر استفاده می‌شوند.

سایت استعلام نشانی از کد پستی

اگر به دنبال راه حلی ساده برای دریافت نشانی از طریق کد پستی هستید دیگر نگران نباشید، چرا که سایت استعلام به شما عزیزان این امکان را می دهد که با داشتن کد پستی، نشانی مربوط به آن کد پستی را به دست آورید.

آموزش دریافت نشانی از طریق کد پستی

جهت دریافت نشانی از طریق کد پستی می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

هر سامانه ای نیاز به ثبت نام دارد، سامانه استعلام دریافت نشانی از کدپستی هم نیز برای کاربران خود، برای استعلام آدرس دقیق نیازمند ورود به وب‌سایت سامانه می‌باشد. از اینرو، در ادامه به توضیح مراحل و روش ورود به سامانه استعلام می‌پردازیم.

برای ورود به سایت سامانه استعلام، باید در مرورگر دستگاه خود، آدرس اینترنتی زیر را سرچ کنید: https://estelam.net/  

 در این سایت، با انجام مراحل ساده ای، می‌توانید برای ورود به سامانه استعلام اقدام کنید.

نحوه ثبت نام در سامانه استعلام 

پس از ورود به صفحه اصلی سایت، باید بر روی گزینه ورود و عضویت کلیک کنید.

سپس شماره موبایل خودتان را به درستی وارد کنید، و بر روی گزینه ورود کلیک کنید.

حال باید کیف پول خودتان را شارژ کنید تا بتوانید کار های نشانی را از طریق کد پستی به دست بیاورید. 

برای شارژ کیف پول تنها کافیست بر روی لینک سبز رنگ کلیک کنید و به درگاه بانکی بروید، بعد از پرداخت شما عضو سایت استعلام هستید.


استعلام کدپستی در سامانه استعلام

بعد از اینکه در سایت ثبت نام خودتان را انجام دادید، حال باید بر روی گزینه استعلام کد پستی کلیک کنید.

در فیلد مورد نظر باید کد پستی خودتان را به درستی وارد کنید.

بعد از چک کردن دوباره اطلاعات بر روی گزینه محاسبه کلیک نمایید.

در آخر صفحه جدیدی برای شما باز خواهد شد که آدرس کامل مربوط ب کد پستی وارد شده توسط شما نشان داده می شود.


نشانی شما در کادری مشخص نمایش داده می شود که شامل مواردی همچون موارد زیر می شود که عبارتند از:

  • آدرس مربوطه
  • کدپستی
  • استان
  • شهر
  • محله
  • پلاک 
  • طبقه
  • واحد
  • و...

اگر نیازمند دوباره دریافت نشانی از طریق کد پستی هستید می توانید بر روی گزینه اگر نیازمند دوباره استعلام تسهیلات جدید هستید می توانید بر روی گزینه استعلام تسهیلات جدید که در پایین صفحه قرار دارد کلیک کنید.


همچنین اگر نیاز به استعلام وام و تسهیلات داشتید می توانید از طریق سایت استعلام به راحتی این کار را انجام دهید تنها کافیست به آدرس اینترنتی https://estelam.net/app/tools/loan مراجعه کنید.
سوالات پر تکرار

1.آیا امکان دریافت نشانی از طریق کدپستی وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بله، تنها کافیست به سایت استعلام به آدرس اینترنتی https://estelam.net/مراجعه کنید و سپس بعد از ثبت نام و شارژ کیف پول خود نشانی از طریق کد پستی را به دست آورید.


2.هر کد پستی به چند بخش تقسیم می شود؟

هر کد پستی به دو بخش تقسیم می‌شود. پنج رقم اول آن نام استان، شهر و شهرستان مقصد را نمایش می‌دهد و پنج رقم بعدی کد توزیع منطقه را نشان می‌دهد. به طور ساده، پنج رقم اول کد پستی معرف منطقه جغرافیایی محل زندگی هر فرد است. رقم ششم کد پستی برای شناسایی ساختمان در محدوده جغرافیایی شهر مورد نظر استفاده می‌شود و چهار رقم آخر برای شناسایی نقطه دقیق مورد نظر استفاده می‌شوند.بهترین روش استعلام کد پستی

نتیجه گیری

این مقاله درباره کد پستی و استعلام نشانی از کد پستی صحبت می‌کند. کد پستی یک شناسه 10 رقمی است که در انجام خدمات آنلاین مانند خرید اینترنتی و افتتاح حساب بانکی استفاده می‌شود.

همچنین توضیح می‌دهد که چگونه می‌توان با استفاده از کد پستی به آدرس مکان دقیق دسترسی پیدا کرد. این مقاله از سایت‌ استعلام که به استعلام نشانی از کد پستی می‌پردازد، اشاره می‌کند و توضیح می‌دهد که این سایت‌ قادر به ارائه اطلاعات دقیق است.