simwireless-internetbillconsolecar-serviceroutertelegramenamadvoice-assistantdebit-cardmusic-noteman
creditcard

شماره شبا بانک سپه

بازگشت chevron_left

پشتیبانی سایت در کنار شماست :)

پشتیبانی : 021 - 2842 - 6599

  شماره شبا بانک سپه

  دریافت شماره شبا بانک سپه ایران

  نکته مهم
  با تبدیل شماره کارت به شبا، شما به صورت رایگان شماره حساب خود را نیز دریافت می کنید !

 • creditcard
  شماره حساب را در زیر وارد نمایید
 • creditcard
 • همانطور که می دانید بانک سپه بزرگترین و نخستین بانک دولتی ایران و حتی خاورمیانه شناخته شده است و به عنوان یکی از مهم ترین نهاد های مالی و اقتصادی کشور فعالیت می کند.

  سالیان سال است که خدمات متنوعی در حوزه های مختلف فناوری اطلاعات، خدمات حضوری، غیر حضوری و …  را ارائه می دهد.

  همواره بانک سپه در خصوص خدماتی که ارائه می کند پیشرو قلمداد می شود و این ها برای نمونه بخشی از ارزش آفرینی این ابر بانک کشور است.

  این را نیز بدانید که در سال 1399 با اجرای پروژه های بانکی تنها بانک بزرگ آنلاین کشور است.

  یکی از خدمات نوین بانک سپه ایجاد زمینه ای برای انتقال وجه بین بانکی و داخل بانکی بدون نیاز به حضور در بانک و یا عابربانک است، که خدمات انتقال مبالغ تا 50000000 پنجاه میلیون تومان و نیز انتقال وجه بدون کارمزد می باشد.

  شماره شبا یکی از لازمه های مبادلات بین بانکی است اما به علت کم رنگ بودن یا استفاده در مواقع خاص شاید خیلی ها شناختی از آن نداشته باشند. پس وظیفه خودم دیدم تا براتون در این رابطه مطلبی تهیه کنم، پس با من همراه باشید.

  تاریخچه شماره شبا بانک سپه

  در سال های پیش شناسه مشخصی برای مبادلات بانکی وجود نداشت برای همین بسیاری از اطلاعات تراکنش ها از بین می رفت، همینطورصحت شماره حساب ها به درستی قابل بررسی نبودند برای همین ممکن بود خطایی در هنگام انتقال وجه رخ بدهد.

  در سال 1375 سازمان استاندارد جهانی به نام ایزو ساختار جدیدی طراحی کرد تحت عنوان IBAN که خلاصه شده International Bank Account Number است و یک ساختار یکپارچه که خطا های ذکر شده در بالا را نداشت، کلمه IBAN که به فارسی شبا شناخته می شود، ساخته شده از 24 عدد و دو حروف IR است. همینطور ایران مانند اکثر کشور ها از سال 85 استفاده از شماره شبا را برای حواله و مبادلات ارزی اجباری کرد.

  برای اینکه بتوانیم شماره شبا بانک سپه را محاسبه کنیم چه مراحلی را باید طی کنیم؟

  دریافت شماره شبا بانک سپه

  برای اینکه بتوانید به شماره شبا بانک سپه دست پیدا کنید و مبالغ خود را به آسانی انتقال دهید باید به سایت شبکه استعلاموارد شوید.

  شبکه استعلام این فرصت را به کاربرانی که عضو سایت یا اپلیکیشن شبکه استعلام هستند بر اساس موجودی کیف پول می توانند با وارد کردن شماره حساب یا شماره کارت خود شماره شبا بانک سپه را در اختیار داشته باشند.

  آموزش محاسبه شماره شبا بانک سپه

  شماره شبا بانک سپه 24 رقمی می باشد و برای استفاده از آن باید دقت کافی داشت تا اشتباهی رخ ندهد، برای اینکه این اتفاق نیوفتد سامانه شبکه استعلام با افتخار با محاسبات مختلف توانسته است شماره شبا بانک سپه را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

  برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. در ابتدا باید وارد سایت شبکه استعلامشوید.
  2. سپس دکمه قرمز رنگ محاسبه شماره شبا را کلیک کنید.
  3. در فرم در نظر گرفته شده شماره حساب بانکی خود را وارد کنید.
  4. بعد از اینکه شماره حساب بانکی خود را وارد کنید سعی کنید شماره حساب را به درستی وارد نمایید.
  5. پس از اطمینان از درست بودن شماره حساب روی دکمه محاسبه کن کلیک کنید.

  نحوه محاسبه شماره شبا از طریق شماره کارت

  بیشتر کاربران قصد دارند با استفاده از شماره کارت شماره شبا خود را محاسبه کنند اما به صورت عادی و آن هم عددی محاسبه شماره شبا بانک سپه تقریبا غیر ممکن است.

  اما شما به آسانی از طریق شماره کارت بانک سپه خود می توانید شماره کارت خود را به شماره شبا تبدیل کنید

  برای این کار کافی است عضو اپلیکیشن یا سایت شبکه استعلام شوید و با استفاده از کیف پول خود شماره شبا خود را محاسبه کنید

  محاسبه شماره شبا فعال و یا صحیح می باشد؟

  باید بدانید که با صحیح وارد کردن شماره حساب بانکی هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد که شماره شبا نادرست و یا غیر فعال دریافت کنید.

  پس در وارد کردن شماره کارت دقت داشته باشید ، شبکه استعلام هیچ مسئولیتی در قبال شماره شبا ایجاد شده قبول نخواهد کرد پس از اطمینان از درستی و بررسی نام دریافت کننده انتقال وجه را انجام دهید.