پشتیبانی : 021 - 2842 - 6599

یا جهت دریافت و تبدیل شماره شبا و شماره حساب نیز می توانید از لیست زیر بانک موردنظر خودتان را انتخاب کنید

نحوه شماره شبا بانک صادرات چگونه است ؟

شماره شبا بانک صادرات را به آسانی از طرق شماره کارت بانک ملت که با عدد 6037 شروع می شود و شماره حساب بانک صادرات قابل دریافت است. کافیست وارد سایت شبکه استعلام شده و از طریق فرم محاسبه گر شماره شبا این کار را با وارد کردن شماره حساب یا شماره کارت خود انجام دهید

دریافت شماره شبای بانک صادرات

بانک صادرات با قدمتی 70 ساله یکی از قدیمی ترین بانک های ایران با حدود 22 میلیون کارت فعال در شبکه بانکی ایران است. بانک صادرات ایران یک بانک تجاری بوده که پس از انقلاب به یک بانک دولتی تبدیل شد. سال ها بعد بخشی از سهام این بانک در بورس فروخته شد. بانک صادرات ایران تا سال 2019 در بین 100 شرکت برتر ایرانی رتبه دهم را دریافت کرد.

اگر شما نیز یکی از مشتریان بانک صادرات هستید حتما با مفهوم شماره شبا آشنا شده اید. شماره شبا بانک صادرات کاربرد های بسیاری دارد و اگر نمی دانید که چگونه می توانید شماره شبای خود را دریافت کنید ما این مقاله را برای شما تنظیم کرده ایم.

اکثر وب سایت ها خدمات شبایی بانک صادرات را با شماره کارت یا شماره حساب به صورت پیچیده انجام می دهند و معمولاً اطلاعات زیادی را از متقاضی می خواهند. شما در سایت استعلام می توانید که شماره شبا بانک صادرات را بدون مراحل پیچیده در اختیار داشته باشید. شما تنها در چند ثانیه شماره شبای خود را دریافت خواهید کرد.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که پس از وارد کردن شماره موبایل و ایجاد حساب خود، می توانید در عرض چند ثانیه شماره شبای بانک مورد نظر خود را دریافت نمایید.

حال اگر می خواهید بدانید که چگونه می توانید شماره شبا خود را تنها در چند ثانیه دریافت کنید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

نحوه دریافت شماره شبای صادرات

یکی از مزایای داشتن شبا بانک صادرات این است که می توانید با هر اطلاعات بانکی (شماره کارت و شماره حساب) به کد شبای خود دسترسی داشته باشید. علاوه بر دریافت شماره شبا از طریق شماره حساب، می توانید از عملکرد تبدیل شماره حساب به شماره کارت و بالعکس نیز استفاده کنید.

خیلی ساده، شما شماره شبای بانک صادرات خود را برای انتقال پول بر اساس سیستم های جدید بانک مرکزی مانند پایا و ساتنا خواهید داشت. اگر از مزایای پایا و ساتنا نسبت به سایر روش‌های انتقال وجه مانند انتقال کارت به کارت یا خودپرداز آگاه نیستید، در اینجا چند نکته را به شما خواهیم گفت.

با انتقال وجه با استفاده از سامانه های پایا یا ساتنا نسبت به سایر روش های کارت به کارت به میزان قابل توجهی کارمزد کمتری می پردازید و می توانید تا سقف های بالاتر انتقال پول دهید. به روش کارت به کارت تنها می توانید تا سقف 10 میلیون تومان به حساب شخص دیگری پول واریز کنید.

اما در سامانه پایا تا 100 میلیون تومان و در سامانه ساتنا به صورت نامحدود می توانید انتقال پول انجام دهید. به طور کلی واریز وجه از طریق پایا و ساتنا بر اساس شماره شبا نسبت به سایر روش ها بسیار امن تر است.

نحوه محاسبه شماره شبا بانک صادرات

شبا را می توان بر اساس شماره حساب ها با استفاده از مجموعه ای از فرمول های ریاضی محاسبه کرد. به این ترتیب شماره شبای بانک صادرات که یک حساب بانکی است با ترکیب کد بانکی و شماره حساب با یک شماره خاص بدست می آید اما مشکل اصلی درست بودن شماره شبای تولید شده است.

استعلام این امکان را به شما می دهد تا شماره شبای خود را به درستی در کوتاهترین زمان ممکن دریافت کنید. تنها کافی است که شماره حساب و یا شماره کارت بانکی خود را با دقت وارد کنید تا شماره شبای خود را دریافت کنید.

ساختار شبا بانک صادرات

ماهیت این کد و چگونگی پیدایش آن را در این بخش توضیح می‌دهیم. در مورد بانک صادرات، شناسه 26 کاراکتری از قسمت های مختلفی تشکیل شده است. در ابتدا دو کارکتر غیر عددی شناسه بین‌المللی یا شماره مربوط به هر کشور (که برای ایران با IR نشان داده می‌شود) می آید و سپس، دارای دو رقم بازبینی درستی ساختار است.

سپس عدد 020 وجود دارد که شناسه منحصر به فرد بانک صادرات است. البته اکثر بانک های ایرانی دارای شماره شناسایی دو رقمی هستند و برای استاندارد بین المللی 13616 (ISO 13616) یا تسویه شماره شبا باید صفرهای اول و به دنبال آن خود شماره حساب اضافه می شود. و در نهایت شماره حساب فرد می آید.

شما همچنین می توانید برای دریافت شماره شبای خود بانک ملت به صفحه دریافت شماره شبا بانک ملت مراجعه کنید.

روش های دریافت شماره شبا بانک صادرات

شما به راحتی می توانید شماره شبای بانک صادرات خود را از سایت استعلام دریافت کنید. یکی از مزیت های سایت استعلام این است که شما می توانید علاوه بر شماره شبای بانک صادرات در تمامی حساب های خود در هر بانکی شماره شبا دریافت کنید.

تنها کافی است که شما مراحلی را که در ادامه برای شما به نمایش گذاشته ایم را سپری کنید تا بتوانید به شماره شبای خود دسترسی پیدا کنید.

تبدیل شماره کارت بانک صادرات به شماره شبا

تبدیل شماره کارت بانک صادرات به شماره شبا

با توجه به حجم بالای درخواست از ارگان ها و سازمان های مختلف برای ثبت نام خودرو و معاملات سهام، نیاز به دریافت شماره شبا حیاتی شده است. خوشبختانه، عموم مردم اکنون می توانند شماره های کارت بانکی را به شماره شبا تبدیل کنند در حالی که این امر قبلاً در دسترس نبودند.

شماره شبا بانک صادرات با توجه به مخاطبان زیاد و تعداد مشتریان بانکی، بسیار امری ضروری و مهم است.

با مراجعه به وب سایت یا مراجعه به شعبه بانک صادرات و ارائه شماره کارت می توانید شماره شبا مرتبط با حساب خود را پیدا کنید. به طور کلی، تبدیل شماره کارت به شماره شبا ساده و آسان است.

آموزش گام به گام دریافت شماره شبا بانک صادرات

شما می توانید به راحتی شماره شبا بانک صادرات را از وب سایت استعلام تنها در چند مرحله دریافت کنید:

  1. شماره کارت خود را در فرم بالای صفحه وارد کنید و روی دکمه « محاسبه کن » کلیک کنید.ورود شماره کارت
  2. سپس برای سفارش روی افزایش اعتبار کیف پول در صفحه جدید کلیک نمایید.ورود شماره کارت صادرات
  3. در قسمت بعدی به درگاه بانکی رفته و با وارد کردن مشخصات بانکی و گزینه های پرداخت موجودی کیف پول خود را اضافه کنید.پرداخت در درگاه صادرات
  4. در مرحله بعد سایت استعلام از شما می خواهد شماره موبایل خود را وارد کنید. در این قسمت باید شماره موبایل خود را وارد کرده و روی گزینه عضویت و مشاهده کلیک کنید.ورود شماره موبایل
  5. در مرحله آخر در صفحه جدیدی که باز می شود شماره کارت اعتباری خود را وارد کنید تا شماره شبا و اطلاعات حساب شما دریافت شود.ورود شماره کارت به شبا

توجه داشته باشید که شماره های شبا صادرات قابل ذخیره نیستند و در صورت لزوم باید بازیابی شوند. پس حتما شماره صادرات خود را در جایی ذخیره کنید تا مجبور به درخواست مجدد نباشید.

تبدیل شماره حساب بانک صادرات به شماره شبا

تبدیل شماره حساب بانک صادرات به شماره شبا

یکی از خدمات سایت استعلام تبدیل شماره حساب به شماره شبا در بانک صادرات می باشد. از طریق این سرویس نه تنها می توانید به سرعت شماره شبا خود را به دست آورید، بلکه از وضعیت حساب خود نیز مطلع می شوید.

برای تبدیل شماره حساب خود به شماره شبا تنها در صورت داشتن شماره حساب شخصی می توانید شماره شبا صادرات را دریافت کنید.

می دانید که می توانید از حساب بانکی خود برای انتقال پول استفاده کنید. البته، مزایای استفاده از شبا بسیار فراتر از شماره حساب های ساده است.

شما نمی توانید از شماره حساب خود برای انتقال وجه بین بانک استفاده کنید. همچنین نقل و انتقالات از طریق ساتنا و پل با استفاده از شماره شبا به صورت آنی پردازش می شود.

برای تبدیل شماره حساب خود به شماره شبا، کافی است مراحل وب سایت ما را دنبال کنید تا شماره حساب خود را به شماره شبا تبدیل نمایید.

تبدیل شماره شبا بانک صادرات به شماره حساب

تبدیل شماره شبا بانک صادرات به شماره حساب

همچنین می توانید با وارد کردن شماره شبا خود در وب سایت استعلام، شماره حساب خود را دریافت کنید. شماره حساب به عنوان یک شناسه منحصر به فرد برای حساب بانکی شما استفاده می شود. هرکسی که بخواهد با استفاده از این شناسه نزد شما پول واریز کند می تواند به راحتی از حساب خود به حساب شما وجه مورد نظر را واریز نماید.

علاوه بر این، شماره حساب به شما کمک می کند تا به راحتی پول را به حساب های دیگران انتقال دهید. از این شماره به عنوان شناسه بانک در تراکنش های مالی بانک صادرات نیز استفاده می شود. به طور کلی شماره حساب یکی از مهم ترین اطلاعات حساب بانک مرکزی است و برای تراکنش های مالی مورد نیاز است.

شما همچنین می توانید برای دریافت شماره شبای بانک های دیگر از جمله بانک ملی به صفحه دریافت شماره شبا بانک ملی مراجعه کنید.

تبدیل شماره کارت بانک صادرات به شماره حساب

تبدیل شماره کارت بانک صادرات به شماره حساب

ممکن است بخواهید شماره حساب بانکی خود یا شماره حساب شخص دیگری را بدانید. برای مثال، ممکن است بخواهید پول را به بانک یکی از دوستانتان واریز کنید. در این صورت بسیاری از افراد برای استعلام موجودی حساب و دریافت شماره حساب از روی برگه چاپ شده به عابر بانک باید مراجعه کنند.

اما راه آسان تری برای دسترسی به حساب ها وجود دارد. شماره حساب را می توان از شماره کارت در وب سایت استعلام دریافت کرد. برای این کار کافی است شماره کارت 16 رقمی خود را وارد کرده و شماره حساب مربوطه را دریافت نمایید. به این ترتیب، بدون نیاز به مراجعه به دستگاه خودپرداز یا جستجو در اینترنت، به راحتی می توانید به شماره حساب خود یا شخص دیگری دسترسی داشته باشید.

مزایای شماره شبا

اولین مزیت استفاده از کد حواله ایجاد شده از شماره شبا این است که نیازی به اطلاعات بانکی دیگری برای شما نیست. هنگام استفاده از کد شبا، دیگر نیازی به دانستن نام، شماره حساب و کد شعبه بانک مورد نظر ندارید. چون تمام این اطلاعات از طریق شماره شبا لینک شده است.

پس با گرفتن شماره شبا نیازی به بقیه اطلاعات بانکی ندارید و می توانید مبلغ مورد نظر خود را انتقال دهید.

شما می توانید با استفاده از شبا مبلغ مورد نظر خود را به راحتی و سریع انتقال دهید. نکته بعدی امنیت نقل و انتقالات با استفاده از شبکه بانک صادرات است.

هنگام انتقال وجه به شماره شبای هر شخصی، اگر اشتباه کنید یا عددی را وارد کنید که شماره شبای وارد شده با شماره حساب مقصد مطابقت نداشته باشد، با پیغام خطا مواجه می شوید و هیچ هزینه ای از حساب شما کسر نخواهد شد. این بدان معناست که تحت هیچ شرایطی نمی توان وجوه را به اشتباه به حساب دیگری منتقل کرد. در نهایت می توانید از شماره شبای خود برای دسترسی به تمامی سوابق حساب بانکی خود استفاده کنید.

چرخه انتقال پایا و ساتنا

اگر بخواهیم سامانه های پایا و ساتنا را به زبان ساده توضیح دهیم، باید بگوییم که پایا یک سامانه تبادل اطلاعات بانکی است که به تمامی کاربران بانک امکان انجام تراکنش های بانکی را به صورت الکترونیکی می دهد.

به عبارت دیگر در هنگام استفاده از سامانه های پایا و ساتنا ملزم به واریز یا برداشت از سایر حساب های بانکی خواهید بود. بانک مرکزی این سامانه را فعال کرد و امکان انتقال الکترونیکی از حساب خود به حساب شخص دیگری به حساب بانکی دیگر را فراهم کرد و به راحتی پول را به حساب بانک دیگری واریز کنید.

از طریق پایا و ساتنا هر زمان که بخواهید می توانید وجه را به شماره شبا انتقال دهید.

درباره بانک صادرات

بانک صادرات یکی از بزرگترین بانک‌های ایران محسوب می‌شود که در حوزه ارائه خدمات بانکی و مالی به صورت داخلی و بین‌المللی فعالیت دارد. تأسیس این بانک به سال ۱۳۴۰ بازمی‌گردد که با نام “قرض‌الحسنهٔ کشاورزی” شروع به فعالیت کرد و پس از آن، نام خود را به “بانک صادرات ایران” تغییر داد.

بانک صادرات خدمات متنوعی از جمله بانکداری شخصی و حقوقی، اعتباری، سرمایه‌گذاری، کارت‌های بانکی، خدمات بین‌المللی و خدمات ارزی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. همچنین، این بانک دارای شعب و نمایندگی‌هایی در سراسر کشور و بسیاری از کشورهای جهان است که از طریق آنها به مشتریان خدمات مالی و بانکی ارائه می‌دهد.

سوالات متداول

از چه روش هایی می توانم شماره شبای بانک صادرات خودم را دریافت کنم؟

ساده ترین راه برای دریافت شماره کارت و شماره حساب و شماره شبا صادرات، استفاده از ابزار تبدیل سایت استعلام است. اما روش های مختلفی برای دریافت متقابل شماره کارت از شبا و دریافت شماره حساب از شبا وجود دارد.

می توانید شماره شبا بانک صادرات خود را نیز از شعبه بانک صادرات تهیه کنید که امری پر هزینه و وقت گیر نیز می باشد. همچنین می توانید شماره شبا را از طریق اینترنت بانک یا موبایل بانک دریافت کنید. همچنین از طریق پیامک نیز این امکان برای شما وجود دارد که شماره شبای خود را نیز دریافت کنید. همچنین می توانید شماره شبا را از اکثر خودپردازهای بانکی دریافت کنید.

چگونه می توانم شماره شبا را با شماره کارت بانک صادرات دریافت کنم؟

سامانه استعلام مفتخر است اعلام کند سرویسی را با موفقیت پیاده سازی کرده است که به راحتی می توانید با پرداخت کارمزد بانکی شماره کارت بانک صادرات خود را به شبا انتقال دهید. برای این کار کافیست شماره کارت خود را در فرم مبدل در بالای این صفحه وارد کرده و روی دکمه محاسبه کن کلیک کنید. پس از پرداخت هزینه های بانکی، شماره شبای محاسبه شده خود را مشاهده خواهید کرد.

چگونه می توانم شماره کارت صادرات را از طریق حسابم دریافت کنم؟

شما می توانید از طریق سامانه استعلام هنگام تبدیل حساب بانک خود به شماره شبا، شماره کارت خود را نیز مشاهده کنید.

 

چگونه شماره حساب یا شماره کارت را به شبا انتقال دهیم؟

شما می توانید با استفاده از مبدل شبا کارت سایت استعلام، شبا بانک صادرات خود را دریافت کنید. برای دریافت آن کافی است شماره حساب خود را در فرم بالا وارد کنید. همچنین اگر به شماره حساب مورد نیاز دسترسی ندارید و فقط شماره کارت اعتباری صادرات را دارید، شبا را از شماره کارت نقدی صادرات به مبدل شبا تبدیل کنید و شماره کارت نقدی صادرات را به شبا تبدیل نمایید.

در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر کارت بانکی، لطفاً ادامه مقاله را مطالعه بفرمایید.

مزیت استفاده از سیستم پایا و ساتنا چیست؟

یکی از مزایای ارسال وجه با خدمات پایا و ساتنا از طریق شبا بانک صادرات، بالاتر بودن سقف انتقال از کارت به کارت است که در حال حاضر 50 میلیون برای خدمات آن می باشد. به علاوه، هزینه انتقال پایا و ساتنا بسیار کمتر از کارمزدی است که می‌توانید برای انتقال کارت به کارت با سرویس محاسبه‌کننده هزینه انتقال محاسبه کنید.

چگونه می توانم از طریق شبا انتقال وجه انجام دهم؟

برای انتقال وجه به بانک صادرات از طریق شبا می توانید از خدمات پایا یا ساتنا استفاده کنید. برای انتقال وجه با استفاده از شبا می توانید از خدمات بانک خود مانند موبایل بانک یا بانکداری آنلاین استفاده نمایید. همچنین می توانید انتقال نامحدود را به صورت حضوری در شعبه انجام دهید.

شماره شبا بانک صادرات چیست؟

بانک مرکزی که به اختصار «شناسه حساب بانکی ایران» را «شبا» نامید، یک شماره 24 رقمی بر اساس استاندارد ISO-13616 در نظر گرفته است که برای تسهیل و هماهنگی تراکنش های بین بانکی و بین المللی بین بانک های کشور طراحی کرده است. این در واقع یکی از سریع ترین راه حل های موجود تراکنش های مالی بین سیستم های بانکی است.