پشتیبانی : 021 - 2842 - 6599

استعلامشماره شباشبا ملیشبا ملتشبا صادرات
شبا سپه
Kiruna in Sweden

Kiruna in Sweden

نام های دیگر : Giron , KRN , Kiiruna , Kirun , Kiruna , ji lu na , kiluna , kiruna , kyrwna , qyrwnh , , , , , , , , , ,

موقعیت مکانی روی نقشه :برای مشاهده نقشه کلیک کنید

تاریخچه و اقتصاد شهر کیرونا در سوئد

کیرونا (kiruna) شهری در شمال سوئد است که با جمعیتی حدود ۲۳ هزار نفر، بزرگترین شهر در استان نوربوتن (norrbotten) است.شماره شبا بانک پست بانک این شهر به دلیل ذخایر غنی معدنی از جمله مس و آهن که در زیر آن وجود دارد، به عنوان یکی از مراکز اصلی تولید در سوئد شناخته می شود.

اقتصاد کیرونا

اقتصاد کیرونا قوی و پایدار است و بیشتر بر اساس صنایع بهداشتی، اقتصادی و معدنی استوار است.تبدیل کارت به شبا بانک پست بانک شرکت های معدنی بزرگی مانند lkab و همچنین صنایع دیگری از جمله تولید فلزات، لوازم خانگی و شرکت های ساختمانی در این شهر فعالیت می کنند. ذخایر معدنی غول پیکر در این شهر وجود دارد که از جمله مهمترین دلایل توسعه اقتصادی آن می باشد.

ساکنین شهر کیرونا بدون شک از توانایی های اقتصادی شهر خود بهره می برند.تبدیل کارت به حساب بانک پست بانک شغل های وابسته به معادن و صنعت معدنی عمده ترین فرصت های شغلی در این شهر هستند. با وجود اینکه اقتصاد کیرونا در حال پیشرفت است، هنوز به یک رفاه حداکثری نرسیده است و فرصت های شغلی برای افراد بیشتر ایجاد شود. با این حال، با وجود دستیابی به شغل های خوب و حقوق بالا، کیرونا جذابیت های زیادی برای مهاجرت و به دست آوردن یک زندگی بهتر دارد.

تاریخچه کیرونا

شهر کیرونا در سال ۱۹۰۰ برای استخراج معادن آهن در شمال سوئد بنیانگذاری شد.تبدیل شماره حساب به شبا بانک پست بانک آغازین ساکنان شهر به خاطر حفر تونل های زمینی برای استخراج معدن آهن بودند و پس از آن روستاهایی به دور کیرونا شکل گرفت. در سال ۱۹۰۸، شهر تجاری و اداری کیرونا تأسیس شد و بین سال های ۱۹۱۳ و ۱۹۱۷ به شهرداری تبدیل شد.

در سال ۱۹۵۰، بازداشت کیرونا در افت آهن بزرگ بود.تبدیل شبا به حساب بانک پست بانک اما در دهه های بعدی، با توسعه صنایع معدنی دیگر همچون مس، اقتصاد این شهر رونق گرفت و رو به رشد بست. به عنوان نمونه نقشه برنامه ریزی صنعتی کیرونا برای سال های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ قرار داده شده، میلیاردها کرون سوئدی برای توسعه و سرمایه گذاری در آن منطقه در نظر گرفته شده است.

تأثیرات معدن آهن بر کیرونا

با توسعه معادن آهن، کیرونا از نظر اقتصادی پیشرفت چشمگیری را تجربه کرد. ولی به دلیل استخراج معادن زیر زمینی، ادامه فعالیت در این معادن تهدیدی جدی برای شهر کیرونا ایجاد کرده است. زیرا معدن های زیرزمینی تحت فشار نیروهای کشیده شده و احتمال فروپاشی معادن وجود دارد.

از آنجا که زمین به دلیل فشارات معدن، شروع به فروپاشی کرده است، شهروندان کیرونا باید منازل خود را به مرکز جدیدی به نام "نوریلوند" (narvik) منتقل کنند. این عملیات منتقلی تا سال 2025 طول خواهد کشید و برآورد می شود که حدود ۴۰ درصد از شهروندان کیرونا نیاز به تغییر مکان خود دارند.

نتیجه گیری

اقتصاد کیرونا بر پایه صنعت معدنی و صنایع مرتبط به طور قابل توجهی استوار است. معادن غنی این منطقه در ایجاد فرصت های شغلی و رونق اقتصادی برای ساکنین کیرونا نقش کلیدی دارند. با این حال، استخراج معدن زیرزمینی نیز مشکلاتی را برای این شهر به همراه داشته است. اما با برنامه ریزی مناسب و منتقل کردن مرکز شهر به مناطقی که در خطر نیستند، امیدواریم که آینده روشنی برای شهروندان کیرونا فراهم شود.